• E-Bülten’e Kaydol

Acronis

Acronis 
Acronis True Image Echo Enterprise Server ile artık Linux ve Windows sunucularınızın imajlarını merkezi bir noktadan yönetebilirisiniz.
Disk imajı dosyası, işletim sistemi, programlar, veri tabanları, yapılandırma dosyaları, öncelik hakları, güncellemeler, güvenlik yamaları ve bunlara benzer diğer tüm sunucu disk verilerinizi içerir. Çok tehlikeli bir hatadan sonra, komple sunucu sürücü içeriklerini bilinen, çalışan mevkiye yeniden yükleyebilir ya da basitçe kaybolmuş ya da virüslü dosyaları ve klasörleri değiştirebilirsiniz.
Özel Acronis Drive Snapshot teknoloji temeline dayanarak, Acronis True Image Echo Enterprise Server sunucu işlemlerini kesmeden ya da sunucuyu kapatmadan online sunucu disk imajı yaratır.

Acronis True Image Echo Enterprise Server, sunucularınızın merkezi ve uzaktan yönetimini kolaylaştırmak için bazı modüller ile birlikte gelir. Bunlar:

  • Acronis True Image Management Console
  • Acronis True Image Agent for Windows
  • Acronis Backup Server
  • Acronis Group Server
  • Acronis True Image Agent for Linux

En hızlı geri alım

Acronis True Image Echo Enterprise Server ağınızdaki workstation ve sunucuların çalışmama süresini çarpıcı bir şekilde azaltır. Geleneksel dosya-dosya yedekleme çözümlerinin aksine Acronis True Image Echo Enterprise Server disk imajlama yaklaşımı size, yazılımların yeniden yerleştirilmesi ve yapılandırılması için zaman kaybetmeden sunucunun kurtarılmasını sağlar.

Hızlı yatırım getirisi

Sunucunuzun çalışmadığı size her saat için binlerce dolara mı mal oluyor? Acronis True Image Echo Enterprise Server, sunucunuzu dakikalar içinde kolay, hızlı ve de güvenilir şekilde orijinal durumuna getirerek ya da zarar görmüş ya da kaybolmuş dosyalarınızı ve klasörlerinizi yeniden yükleyerek IT maliyetlerini çarpıcı bir şekilde azaltır.

Disk klonlaması ve yeni disk ataması

Acronis True Image Echo Enterprise Server bir imajın birden fazla sunucu üzerine klonlanması için de kullanılabilir. Örneğin, bir firma bir çok sunucu satın aldı ve hepsi üzerinde aynı ortamın olması gerekiyor. Genelde, IT yöneticisi işletim sistemini ve bu sistem üzerindeki tüm programları yükler, ardından sistemleri bir kez yapılandırır. Acronis True Image Echo bu işlemi basitleştirir ve zamanı ilk sistemin disk imajını yaratmak için saklar. Bu imaj da birden fazla sunucuya atanabilir.

Eğer sunucunun sabit disk sürücüsünü yükseltmeniz gerekiyorsa, Acronis True Image Echo Enterprise Server, bir kaç basit mouse tıklamasıyla eski diskin tam bir kopyasını bölümlerin büyüklüğünü otomatik olarak yeni sabit diske denk gelecek şekilde ayarlayarak, yeni bir tane üzerine kopyalar.