• E-Bülten’e Kaydol

Kaspersky

Kaspersky Lab. 1997 yılında Eugene Kaspersky tarafından kurulan Rusya Merkezli bir güvenlik şirketi, bilgisayar ve internet güvenliği üzerine çözümler sunmaktadır. Anti-virüs, anti-spyware, anti-spam ve anti-intrusion (firewall benzeri bir yazılım türü) ürünlerini pazarlamaktadır.

Neden Kaspersky ?

1. Son derece yüksek virüs tanıma ve temizleme seviyesi

Bağımsız bir test kuruluşu olan Virus Bulletin, 1998-2000 yılları arasında sürekli olarak gerçekleştirdiği testlerde KAV, salgın halindeki virüsleri %100 oranında tanıma ve temizleme başarısı göstermiştir.

2. Yeni virüslere karşı anında çözüm mekanizması oluşturma

Hergün ortaya yeni çıkan yeni virüslere karşı KAV kullanıcıları hergün yenilenen virüs veritabanı ile her zaman koruma altındadırlar. Bilgisayarların Flash BIOS ‘una zarar veren CIH.95 (Çernobil) virüsü ilk olarak Temmuz 1998’de ortaya çıktığında Kaspersky Lab sadece 3 saat içerisinde bu yıkıcı virüse karşı temizleme modülünü veritabanına eklemiştir.

3. Yüksek başarı oranına sahip kod analiz teknolojisi

KAV, virüs veritabanında yer almayan yeni ve bilinmeyen virüslere karşı da %92 oranında etkilidir. Bu oran, bağımsız kuruluşlar tarafından KAV ile virüs veribanı aktif olmadan yapılan testlerde elde edilmiştir.

4. Geniş kapsamlı, eksiksiz ve güncel veritabanı

KAV virüs veritabanı, internet üzerinden HERGÜN yapılan güncellemelerle, 50.000’e yakın virüs teşhis edebilmektedir.

5. Yüksek temizleme oranı

Diğer antivirüs yazılımlarının silmenizi önerdiği, değerli bilgiler içeren ancak virüs bulaşmış dosyalarınızı KAV güvenle temizler ve veri kaybına yol açmadan tekrar kullanmanıza olanak tanır.

6. Bilinen tüm popüler e-mail formatlarıyla çalışabilme

Hemen hemen tüm bilgisayar kullanıcılarının vazgeçilmez iletişim aracı olan e-mail kullanımı, aynı zamanda virüs tehlikesine yol açan ve bilgisayarınızın sağlığı için dikkat gerektiren korkulu bir rüya haline gelmiştir. AVP, virüslü e-mail mesajlarını size zarar vermeden bloke eder ve sizi uyarır.

7. Virüs destek hizmeti

Kayıtlı kullanıcılar bilinmeyen bir virüsü rapor ettiklerinde Kaspersky Lab, en geç 48 saat içerisinde özel bir modül geliştirerek kullanıcıya iletir.

8. Bilgisayarınızı yavaşlatmadan maksimum korunma

Birçok antivirüs yazılımının yolaçtığı performans düşüklüğü, KAV’ün akıllı koruma sistemi ile sistem performansını etkilemeden mükemmel performans sağlar. Sistem kaynaklarını minimal düzeyde kullanan KAV, buna rağmen hiçbir virüsü gözden kaçırmaz.

9. Sertifika ve ödüller

KAV, dünya çapında antivirüs testlerinden aldığı başarılı sonuçların yanı sıra, ICSA, CheckMark ve Microsoft sertifikalarına sahiptir. Birçok ülkede “Yılın Antivirüs Yazılımı” seçilen KAV, geçtiğimiz sene PC Magazine Türkiye tarafından da bu ödüle hak kazanmıştır.