• E-Bülten’e Kaydol

Depo Otomasyonu

NEON

Deponunuzu Yönetmenin En Kolay Yolu

Sempa Neon, depo otomasyonu ve tedarik zinciri çözümünde lider yazılımdır. Şirketlerin tedarik zincirindeki tüm mal hareketlerinin otomotize edilmesini sağlar. Şirketlerde insana bağlı hareketlerdeki hataların en aza indirgenmesine yardımcı olur. Neon, depolardaki tüm mal hareketlerin kontrol altında tutulmasını sağlayarak karlılığı arttırır.

Hatasız ve Karlı Olun
Sempa Neon işlemleri el terminalleriyle ve barkod ve RFID teknolojileriyle gerçekleştirir. Sempa Neon, dünya standartlarında arayüzlere sahiptir. Bu özelliğiyle depo personelinin bilgi ve becerisine uygun tasarlanmıştır. Sempa Neon’u kullanmak ve öğrenmek son derece kolay bir o kadar da yeteneklidir. Neon ile operasyonlarınızdaki hatalar en aza indirgenir. Hatasız bir operasyonla daha hızlı olur, büyümenizin önündeki engelleri ortadan kaldırırsınız.

Sempa Neon ArGe çalışmalarımızla yüksek kaliteye sahiptir
Gebze Teknopark ArGe ofisimizin araştırma ve geliştirmeleriyle şirketlere yüksek verimlilik sunmayı hedefler. Ürünlerin kullanımlarından, performansına ve yöntemlerin geliştirmesine kadar pek çok detayda çalışma yapılır. Sempa mühendisleri bugüne kadar 5000′i saat’i aşan çalışmalarla size en iyi detayda ürünü hazır halde sunar. Bu çalışmalar sürekli olarak gelecekte de rekabet ortamında en iyi olmanız için en iyi ürünleri üretmeye devam etmektedir.

Logo Yazılımları İçin Üretilmiştir
Neon G4: Logo GO Plus için ,Neon T5 : Logo Tiger Plus ve Logo Tiger Plus
Sempa Neon Logo yazılım ürünleri için üretilmiştir. Logo GO Plus için G4 sürümü, Logo Tiger Plus ve Enterprise için de T4 sürümüne sahiptir. Doğrudan Logo üzerinde çalışır. Bu sayede tüm işlemler ve bilgilere anlık erişim sağlanır. Logo’nun sahip olduğu özellikleri taşır. Sempa Neon’u şirketinizde çok hızlı uygulamaya alırsınız. Ayrı program yönetimi, ayrı tanımlamalarla uğraşmanız gerekmez.

Çözüme kolay ulaşın: Geniş iş ortakları ağı
Sempa Neon sahip olduğu becerilerle bugün ve yarın ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Türkiye ve yurtdışında yaygınlığıyla geniş bir müşteri kitlesine sahiptir. İş ortakları ağımız ile ekonomik fiyata Sempa Neon’u edinebilirsiniz. Ürünü sahip olma ve satış sonrası hizmetlerde en iyi fiyata sahip olursunuz.

Depoda ne nerede ? : Lokasyon Yönetimiyle işçilikde %40 kazanç
Sempa Neon akıllı lokasyon yönetimine sahiptir. Neon lokasyon modülü ile %40′a varan işçilikten tasarruf sağlayabilirsiniz. Neon lokasyon modülü ile deponuzda hangi malzemenin nerede olduğunu kolayca raporlandırabilirsiniz. Depoya kabul edilen malın nereye konulacağını, nereden alınacağını size gösterir. Malzeme kayıp etmez, aramak bulmak için geçen zamanı kazanırsınız. Neon akıllı lokasyon yönetimi şirketinize hız katar, artan işlerinizde personel ihtiyacını azaltır.

Mal Kabul
Mal kabul işlemlerinizin doğrulukla yapılmasını sağlar. Mal kabul sırasında sipariş, irsaliye ve fatura ile karşılaştırılmasını sağlayarak hataların önüne geçer. Tedarikçiden gelen hatalı malların tesbitini ve sayımını kolaylaştırır. Satınalma siparişlerinin izlenmesine yardımcı olur. Lokasyon modülü ile malların nereye yerleştirileceğini belirler, depo düzeninizin korur.

Sevkiyat Yönetimi
Sempa Neon ile depo sayımlarınızı kısa sürede yapabileceksiniz. El terminalleriyle yaptığınız sayım sonuçlarını ise Logo stoklarınızla anında karşılaştırabilirsiniz. Sayımlarınızda seri/lot ve palet modülü ile palet sayımlarınızı yapabilirsiniz. Eksik, fazla malzemeleri anında tespit edebilir buna göre sayım fark fişlerinizi otomatik oluşturursunuz.

Seri / Lot ile İzlenebilirlik
Sempa Neon, seri ve lot işlemlerinizi en iyi yönetmenize yardımcı olur. Gıda,kimya, kozmetik, medikal gibi sektörlerde izlenebilirliği sağlar. Son kullanım tarihi, parti gibi kritik bilgilerin kayıt altına alır. Elektronik, makine ve benzeri sektörlerde seri numaralı operasyonlara hız katar.

Üretim Modülü
Sempa Neon ile üretim aşamalarında ve üretim sonunda mamül üretimini el terminalleriyle kayıt etmenizi sağlar. Ara stokları ve anlık üretim emrinize karşılık üretim miktarını izleyebilirsiniz. Reçeteye bağlı olan işlemler ile hammadde ve yarımamül stoklarını doğrulukla izleyebilirsiniz. Logo Tiger Enterprise müşterileri Üretim Modülü ile anlık tüm üretimleri izlerler.

Dış Ticaret / Antrepo Yönetimi
Logo Tiger serisinin sahip olduğu Dış Ticaret özelliklerini Neon ile operasyonlarınızda takip edebilirsiniz. Özellikle elektronik ithalatçılar, antrepo kullanan işletmeler için geliştirilmiş algoritmalarla işçiliklerde büyük kazançlar sağlanır. Millileştirme ve operasyon fişleriyle yapılan hareket kontrollü ve hatasız hale gelir.

Palet / Paket İşlemleri
RFID modülü ile yarına bugünden hazır olun. Daha az insana bağlı yapı sunan RFID modülü ile depo giriş ve çıkışlarını daha iyi denetim altına alırsınız. Yaptığımız ArGe sonucunda kullanıma hazır ve RFID modülümüzü hemen devreye alabilirsiniz.

Setleme / Takım Tamamlama
Sempa Neon setleme özelliğiyle, mobilya, bilgisayar, makine gibi pek çok parçadan oluşan malların sevk edilmesi sırasında eksik parça sevkiyatının önüne geçer. Örneğin elbise dolabı pek çok parçadan oluşur. Bu parçaların eksiksiz sevk edilmesi için tüm parçaların okutulmasını sağlayarak hatalı sevkiyatların önüne geçer. Makine gibi pek çok koliden oluşan mallarda eksik/fazla koli sevkiyatını engellenir.

Karekod, 2D ve karmaşık barkod desteği
Neon medikal ve ilaç sektöründeki karekodları hazır çözebilir. 2D (ikiboyutlu barkod) ve karekodlar içinde bulunan barkodları çözümleme yeteneği ile içerdiği bilgileri otomatik çözümlendirir.

3 Boyutlu deponuzu görün, gezin, denetleyin
Sempa Neon ArGe çalışmalarımızda dünyada benzeri çok az olan üç boyutlu görselleştirme modülü içermektedir. %100 Türk Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen bu modül sayesinde depo düzenin en yüksek seviyede olması hedeflenir ve depo denetimlerinin gözle olmayacak kadar iyi şekilde yapılmasını sağlar. Bu sayede depo alanınınız denetimi ve bu alanı en iyi kullanmanız hedeflenir. Sanki bir oyun içinde gezinir gibi deponuzun içinde gezinmek artık Neon Üç Boyutlu Depo modülü ile gerçek!

Rusca ve İngilizce ile çok dilli arayüzler
Neon bugün İngilizce ve Rusca arayüzlere sahiptir. Her gün genişleyen pazar ile bu dillerin yaygınlığı artmaktadır. Büyüyen işletmeniz yurtdışında da büyüme kararı aldığında bulunduğunuz ülkenin dili ile çalışma imkanı verir.